Faszyn.pl

Jak ubrać się na Home Office

2021-02-03 Jak ubrać się na Home Office


Rok na Home Office

Niemal rok temu wielu z nas z biurowców przeniosło się w zacisza własnych domów i mieszkań. Przez te kilka miesięcy nauczyliśmy się godzić domowe obowiązki z pracą w naprędce tworzonych przestrzeniach biurowych. Z początku często zachłysnęliśmy się pracą w trybie home office, zamieszkaliśmy niemal na stałe w dresie lub szlafroku wychwalając niesamowitą wygodę takiego rozwiązania. Warto jednak zastanowić się, czy życie w rozciągniętym dresie, to na pewno to, czego pragnęliśmy?

Wygoda przede wszystkim

Z drugiej strony, siedzenie we własnym domu w sztywnej garsonce lub zaprasowanym na kant garniturze nie jest, nie tylko, wygodne, ale i rozsądne – często poza nami w domu są też dzieci, jakiś zwierzak, a jak wiadomo – i jedne, i drugie, niestety, brudzą. A garsonki i garnitury należy prać w specjalnych warunkach – najlepiej w pralni. Wobec tego i takie rozwiązanie na home offisie jest raczej nie najlepszym pomysłem.

Rozwiązanie - smart casual 

Co wobec tego? Wybawieniem może być styl smart casual – z jednej strony dużo bardziej elegancki niż dres, z drugiej nieporównywalnie wygodniejszy niż garsonka. Podstawą tego stylu są materiałowe spodnie i spódnice o prostym kroju, ewentualnie jednolite ciemne jeansy, białe gładkie t-shirty i longsleevy, codzienne koszule w stonowanych kolorach oraz rozpinane damskie swetry. Kompletując domowo-biurową garderobę warto postawić na modele, które będą ze sobą wzajemnie współgrać, tworząc tzw. szafę kapsułową – niezależnie, po które elementy sięgniemy stworzą one spójny strój. Aby jednak codziennie nie wyglądać tak samo warto skupić się na doborze odpowiednich kardiganów – zastąpią nam one sztywne żakiety i zapewnią ciepło.

Kardigan - ważny element

W smart casualowej szafie kapsułowej powinno znaleźć się przynajmniej kilka – zarówno zupełnie klasycznych, jak i nieco bardziej fantazyjnych. Rozpinany damski sweter w czarnym kolorze będzie pasował właściwie do wszystkiego, ale nie należy się bać także innych kolorów – jak chociażby energetycznej czerwieni, która ożywi każdą stylizację. Można również poeksperymentować z krojem – dłuższy i luźniejszy kardigan może szybko stać się ulubionym elementem naszej garderoby – wygodny niemal jak szlafrok, o ile jednak bardziej elegancki!

 

CK