Faszyn.pl

Jesienne paznokcie

2020-09-12 Jesienne paznokcie


Jak drogocenne kamienie

Każdy sezon w modzie rządzi się swoimi prawami. Dotyczy to zarówno trendów w ubiorze, makijażu, jak i manicure. Nie inaczej sprawa wygląda w kwestii kolorów, jakie pojawiają się na naszych paznokciach jesienią. Po letnich szaleństwach przychodzi czas na bardziej stonowane barwy, nie trzeba jednak całkiem rezygnować z kolorów! Od kilku lat popularnością cieszą się głębokie barwy kamieni szlachetnych – intensywna czerwień rubinów, bordo granatów, butelkowa zieleń szmaragdów i intensywny szmaragdowy.

Mniej znane minerały

Jesienią doskonale sprawdzą się również delikatniejsze i delikatnie połyskujące barwy – kwarcowy elegancki róż, będący idealną podstawą klasycznego frencha czy rozwodniona biel opalu. Można postawić również na mniej oczywiste kolory – hematytowy grafit lub nieco rozbieloną zieleń malachitów. To nadal barwy idealnie wpisujące się w jesienne trendy.

Szlachetne kruszce

Oprócz kolorów inspirowanych światem kamieni szlachetnych można sięgnąć też po te oddające kolory drogich metali – srebra czy złota, ale również miedzi. W przypadku dwóch pierwszych warto postawić na nieco zgaszone odcienie tzw. stare złoto i stare srebro. Ciekawym kolorem na jesień jest także różowe złoto. Kolor miedziany natomiast to kwintesencja jesiennego klimatu.

Przede wszystkim pielęgnacja

Zanim jednak zaszalejemy z kolorami warto zadbać o kondycję paznokci – równo je opiłować, zastosować dobrą odzywkę, wypielęgnować skórki. Nawet najpiękniejszy kolor będzie bowiem źle wyglądał na nierównych paznokciach otoczonych suchymi postrzępionymi skórkami.

CK