Faszyn.pl

Pielęgnacja po wakacjach

2020-09-05 Pielęgnacja po wakacjach


Na ratunek skórze

po wakacjach skóra wielu z nas jest przesuszona, a jej koloryt nierówny. Ekspozycja na słońce, stosowanie za niskich filtrów, słona morska woda, bark czasu na dokładną pielęgnację w czasie wyjazdu odbija się niekorzystnie na kondycji naszej skóry. By zadbać o nią prawidłowo po urlopie warto postawić na cały pielęgnacyjny rytuał. Rozpocznij go długą kąpielą z olejkami, umyj dokładnie ciało delikatnym płynem, a następnie zastosuj peeling. Szczególną uwagę poświęć łokciom, kolano, pośladkom. Delikatniej natomiast obejdź się ze skórą dekoltu i piersi. Po wysuszeniu skóry po kąpieli zafunduj jej dokładny masaż olejkiem lub ulubionym balsamem. Nie spiesz się i nie oszczędzaj – nałóż grubszą warstwę kosmetyku i pozwól jej się wchłonąć. W tym czasie możesz delikatnym peelingiem złuszczyć skórę na stopach i również w nie wmasować odpowiedni balsam.

Włosy proszą o pomoc

Przesuszone, puszące się, matowe – któż z nas tego nie zna. Także włosy po lecie wymagają szczególnej uwagi. Poświęć im więc również odpowiednio dużo czasu. Przed myciem sięgnij po olejki do olejowania (zarówno specjalne mieszanki, jak i odpowiednio dobrany do typu włosa olej spożywczy, np. lniany). Wmasuj go w skórę głowy i włosy na całej długości, pozostaw minimum na pół godziny, a jeśli możesz to i na kilka godzin. Następnie umyj włosy delikatnym szamponem i nałóż na nie ulubioną maskę. Po jej spłukaniu tylko delikatnie je osusz ręcznikiem (bez tarcia) i pozwól im wyschnąć na powietrzu. Powstrzymaj się przed rozczesywaniem na mokro i zabiegami z użyciem wysokich temperatur. Możesz dodatkowo wetrzeć odżywkę bez spłukiwania, która pomoże ujarzmić niesforne kosmyki.

Twarzowa sprawa

Skóra twarzy wymaga specjalnej uwagi. W czasie innych zabiegów pielęgnacyjnych możesz zająć się także nią. Zacznij od dokładnego oczyszczenia skóry np. delikatnym płynem micelarnym lub ulubioną pianką do mycia twarzy. Następnie wykonaj peeling – delikatna skóra na buzi polubi się raczej z kosmetykami enzymatycznymi lub typu gommage niż z mocno drażniącymi peelingami mechanicznymi. Po usunięciu martwego naskórka i zanieczyszczeń czas na maskę – zdecyduj się na opcję mocno nawilżającą lub regenerującą. Trzymaj się zaleceń podawanych przez producenta. Po maseczce czas na ulubione serum i krem. Jeśli nie masz w planach wychodzić tego dnia z domu zdecyduj się na kosmetyk na noc – zwykle ma nieco cięższą formułę. Nie zapomnij o kremie dedykowanym dla okolic oczu – skóra jest tam cieńsza i delikatniejsza.

Przywróć blask paznokciom

Kopanie z dziećmi w piasku, długie moczenie w słonej lub chlorowanej wodzie, częste zmiany lakierów mogły dać się we znaki twoim paznokciom – zarówno u dłoni, jak i u stóp. Zanim zdecydujesz się przykryć je grubą warstwą akrylu daj im chwilę na złapanie powakacyjnego oddechu. Skróć je i wyrównaj delikatnym pilnikiem, usuń resztki starych lakierów. Zafunduj im odżywczą kąpiel np. w ciepłej oliwie. Drewnianym patyczkiem delikatnie odsuń skórki i wmasuj w nie nawilżającą oliwkę. Zamiast neonowych lakierów zdecyduj się na dobrą odżywkę – często mają one delikatne mleczne kolory dzięki czemu paznokcie wyglądają zdrowo i elegancko.

Wzmacnianie od środka

Słabsza kondycja skóry włosów i paznokci może być spowodowana nie tylko czynnikami zewnętrznymi, ale także innymi urlopowymi grzeszkami. Długie siedzenia po nocach, alkohol, szybkie, nie zawsze zdrowe jedzenie – gofry, pizza, ryba smażona na głębokim oleju. Warto więc po wakacjach zrobić sobie kilka dni detoksu – postawić na duże ilości świeżych sezonowych warzyw i owoców. Ogranicz w tych dniach produkty pochodzenia zwierzęcego i mączne. Pij dużo wody. Poza surowymi warzywami i owocami włącz do jadłospisu lekkie zupy i warzywa przygotowywane na parze.

CK